Jūs skaitote:

Kiek kainuoja signalizacija?


Namų, komercinių patalpų ir kitų objektų apsaugos poreikis yra aktualus daugeliui žmonių. Kokią apsaugos priemonę pasirinkti, kiekvienas verslas ar privatus asmuo sprendžia individualiai, atsižvelgdamas į savus poreikius, objekto tipą, galimas rizikas, finansines galimybes ir pan. Nekilnojamą turtą norintys apsaugoti žmonės dažniausiai eina tradiciniu keliu, t.y. jie kreipiasi į saugos tarnybą ir įsidiegia vieno ar kito tipo apsaugos sistemą, kitaip vadinamą signalizaciją. Tačiau, dalis žmonių nori įsirengti signalizaciją, bet yra susidarę klaidingą nuomonę, jog apsaugos sistemos kainuoja labai daug. Aptarkime, kokių investicijų gali pareikalauti signalizacijos integracija ir nuo ko priklauso apsaugos sistemos įrengimo kaina.

Kaip apsaugoti savo būstą?

Siekiant sukurti iš tikrųjų funkcionalią, labiausiai individualiems poreikiams pritaikytą apsaugos sistemą, visų pirma, reikia objektyviai įvertinti, su kokiomis rizikomis gali susidurti konkretus būstas. Pagrindinė priežastis, dėl kurios daugelis žmonių savo būstuose įrengia signalizacijas – apsauga nuo įsilaužimų.

Visgi, reikėtų suprasti, kad namų erdvės, komercinės patalpos bei kiti nekilnojamo turto objektai gali susidurti ir su kitais pavojais – nenumatytais gaisro atvejais, vandens nuotėkio problema ir pan. Norint sumažinti tokių nelaimių tikimybę, reikėtų rinktis signalizacijas, kurių komplektacijoje yra dūmų jutikliai ir vandens nuotėkio jutikliai.

Renkantis apsaugos sistemą, svarbu atsižvelgti ir į aukštą, kuriame yra būstas. Sakykim, jeigu būstas yra viduriniame namo aukšte, tuomet apsaugos poreikį gali pateisinti ir kuklesnės komplektacijos apsaugos sistema su durų magnetu ir vienu judesio davikliu. Pirmame arba viršutiniame aukšte esantiems būstams reikia papildomų apsaugos priemonių. Tokiu atveju magnetus bei daviklius rekomenduojama montuoti ne tik ant lauko durų, bet ir ant langų bei įėjimo į balkoną.

Gyvenant nuosavame name, reikia apsaugoti bene visas vidaus erdves. Gyvenamieji namai dažniausiai yra vieno arba dviejų aukštų, taigi, iš esmės visos patalpos yra priskiriamos rizikos grupei. Be to, nuosavų namų savininkai turėtų koncentruotis ne tik į vidaus patalpų apsaugą, bet į lauko aplinkos saugumą. Kiemo teritorijos apsaugos tikslams gali būti naudojamos vaizdo kameros, perimetro apsauga ir pan.

Prekybinėms patalpoms ar viešiems objektams, į kuriuos dažnai užsuka svetimi asmenys, reikalingos ne tik standartinės signalizacijos, bet ir maksimaliai dinamiškos apsaugos priemonės, kurios užtikrina itin greitą reagavimą į kylančius pavojus. Todėl tokiose patalpose rekomenduojama papildomai sumontuoti stacionarų arba nešiojamą pavojaus mygtuką.

Trumpai tariant, būsto apsaugos pobūdis priklauso nuo jo tipo, lokacijos ir individualių poreikių. Daugiau informacijos, apie skirtingas apsaugos priemones ir jų pritaikymo galimybes rasite čia.

Nuo ko priklauso signalizacijos įrengimo kaina?

Signalizacijos įrengimo kainai didžiausią įtaką daro jos komplektacija. Jeigu signalizaciją sudaro daugiau komponentų – ji kainuos daugiau. Analogiškai, jeigu apsaugos sistema yra pačios paprasčiausios komplektacijos – jos kaina bus mažesnė.

Kaina priklauso ir nuo signalizacijos tipo. Pagal tipus, apsaugos sistemos yra skirstomos į belaides ir laidines. Belaidės signalizacijos įprastai yra šiek tiek brangesnės, tačiau jos leidžia išvengti laidų išvedžiojimo darbų.

Signalizacijos kaina priklauso ir nuo būsto erdvių dydžio. Jeigu apsaugos sistema įrengiama didelėse patalpose, dažniausiai reikia didesnio kiekio jutiklių, daviklių ir pan. Todėl padidėja tiek pačios apsaugos sistemos, tiek jos įrengimo darbų kaina.

Pačios apsaugos sistemos kaina įprastai prasideda nuo 300 Eur. Tokia kaina pasižymi paprasčiausios, bazinės komplektacijos signalizacija.

Siekiant maksimalaus saugumo, svarbu ne tik įsirengti signalizaciją, bet ir prijungti ją prie saugos tarnybos stebėjimo ir valdymo centro. To nepadarius – į signalizacijos siunčiamus signalus tenka reaguoti patiems bei spręsti kritines situacijas. Reagavimo paslaugoms yra taikomas tam tikro dydžio mėnesinis mokestis. Iš anksto įvardinti tikslią kainą, kiek kainuoja būsto apsaugos (reagavimo į iškvietimus) paslaugos, yra pakankamai sunku, nes jos priklauso nuo keletos skirtingų faktorių – objekto tipo, miesto, konkrečios lokacijos ir pan.

Preliminarios kainų gairės, kuriomis pasižymi būsto apsaugos paslaugos skirtos skirtingiems objektams yra maždaug tokios:

  • Standartinio dydžio garažas/sandėliukas – 13 Eur/mėn.;
  • Butas – 15 Eur/mėn.;
  • Kotedžas ar namas – 17 Eur/mėn..

Tiek saugumo atžvilgiu, tiek finansiniu aspektu, žmonėms, planuojantiems savo būste įrengti signalizaciją, labiau apsimoka užsisakyti pilną paslaugų paketą ir už jį mokėti mėnesines įmokas. Pilno paslaugų paketo kainos priklauso nuo pasirinkto plano. Detalesnę informaciją apie belaidės apsaugos planus ir jų taikomus įkainius rasite paspaudę šią nuorodą.

Pilną apsaugos paslaugų paketą sudaro pasirinktos apsaugos sistemos nuoma, signalizacijos diegimo darbai ir prijungimas prie saugos tarnybos bei apsaugos (reagavimo) paslaugos. Užsakant pilną paketą, galima išvengti rūpesčių, susijusių su signalizacijos įrengimo darbais. Be to, vienu metu nereikia išleisti didesnės pinigų sumos, nes apsaugos sistemos kaina yra įtraukiama į pasirinkto plano mėnesinį mokestį. Maža to, įrengta signalizacija yra prijungiama prie visą parą budinčio saugos tarnybos stebėjimo ir valdymo centro. Todėl tokia galimybe pasinaudoję žmonės gauna ne tik signalizaciją, bet ir pasitikėjimo vertą užnugarį, dėl kurio jie visada gali jaustis saugesni ir ramesni.

1646